Janna logo png
cropped-Janna-logo-png.png

اقامتگاه بومگردی جانا

اقامتگاه بوم گردی جنگلی شمال

مازنـــدران در تنکابـــن دوهــزار

درباره ما

داستان ما از اینجا شروع شد…
ما زمانی که ساکن تهران بودیم، در زمینه حمایت از حیوانات فعالیت میکردیم. ملوک خانم، که ما جانا صدایش میکنیم، گربه ای حمایتی بود که سرپرستیش را با یک دنیا عشق به عهده گرفتیم. جانا خانم، با چشمان سبز و خال زیبای صورتش، برای ما سمبل عشق به مادر طبیعت شد. بعد از تغییر و تحولاتی که بعد از آمدن جانا به خانه ما در زندگیمون به وجود  امد، تصمیم گرفتیم به شمال مهاجرت کنیم. جالب اینکه بعد از آمدن به منطقه دوهزار، متوجه شدیم گونه جانوری اصلی این منطقه گربه وحشی میباشد. برای اینکه دینمان را به طبیعت و کسانی که به اندازه ما به طبیعت عشق میورزند ادا کنیم با حمایت سازمان میراث فرهنگی گردشگری و بومگردی شهرستان تنکابن و اهالی بومی منطقه اقدام به بومی سازی و بازسازی خانه جانا کردیم. آجر به آجر و چوب به چوب خانه جانا با یک دنیا عشق روی هم قرار گرفته؛ عشق در حمایت از حیوانات و محیط زیست منطقه… ایجاد فرهنگ سازی برای اهالی بومی و راه اندازی توریسم بومی مارا در این راه کمک زیادی کرده؛ ما با کمک دوستان و حمایت اهالی بومی،بخشی از درآمد این مجموعه را برای حمایت از حیوانات و پاکسازی منطقه اختصاص می‌دهیم.
نهایت تلاش ما در خانه جانا بر این است که فرهنگ حفاظت از محیط زیست و اکوتوریسم پایدار را ترویج دهیم. دوست داریم برای اهالی بومی فرصت شغلی ایجاد کنیم، که این خودش یکی از ارکان اساسی اکوتوریسم پایدار است. برنامه هایی برای پاکسازی منطقه و جمع آوری زباله برگزار میکنیم، و از حیواناتی که به کمک احتیاج دارند حمایت میکنیم.
تک تک ما در قبال سیاره زیبایمان مسئول هستیم. اشتباه ترین باور دنیا این است که وظیفه نجات مادر زمین به عهده کس دیگری  است و از دست ما کاری ساخته نیست. همهء ما مسئولیم، و کوچکترین اقدام ما برای حفظ طبیعت، قدمی بزرگ به حساب می‌آید. ما نهایت تلاشمان را در خانه جانا میکنیم…شما هم به ما بپیوندید و عشق به طبیعت را در کنار ما تجربه کنید!

اقامتگاه بوم گردی و جنگلی درتنکابن، دوهزار

اگر مقصد سفر شما شهرستان زیبای تنکابن است باید اقامتگاه مورد نظرتان را برای خود برگزینید که هم از نظر بهداشت هم از نظر زیبایی و رفاه نیاز های شما را برطرف کند. به خاطر داشته باشید که یکی از اولین اقدام های شما برای سفر رزرو و مشخص کردن مکان سکونت شما می باشد. بنابراین اگر اهل طبیعت گردی هستید می توانید اقامتگاه خود را به گونه ای انتخاب کنید که به راحتی به طبیعت دسترسی داشته باشید. اما قبل از اینکه بتوانید محل اقامت مناسب خود را پیدا کنید بهتر است کمی بیشتر در مورد تنکابن اطلاعات داشته باشید.

تنکابن

شهرستان تنکابن یکی از نقاط گردشگری استان مازندران می باشد که مقصد بسیاری از مسافران می باشد. این شهرستان که در غرب استان مازندران واقع شده است یکی از شهر های بسیار قدیمی است که با نام شهسوار نیز شناخته می شود و دارای تاریخچه بسیار جذابی می باشد. در دوران پهلوی شهر جدید التأسیس شهسوار مرکز تنکابن گردید و پس از انقلاب اسلامی شهسوار دوباره به تنکابن تغییر نام داد. اما پیشینه آن به قرن ششم هجری قمری بر می گردد.
این شهر دارای مکان های دیدنی بسیار زیادی می باشد. از این مکان ها می توان به جنگل های ییلاقی دوهزار و سه هزار اشاره کرد . دشت دریاسر ، منطقه ییلاقی دینارسرا، منطقه ییلاقی داکو، مسیر جنگلی لیره سر، مسیر جنگلی آغوزدارکوتی و اثر طبیعی خشکه داران از مناطق طبیعی دیدنی است که می توانیم از آنها نام ببریم. این شهرستان مکان های گردشگری زیادی را نیز در خود جای داده جا هایی همچون موزه های مردم‌شناسی برسه دوهزار (شانه تراش) و یا گیاهان دارویی کندلوس، آبشار های فرهاد جوی و کوهسر و یا آب گرم های معدنی فلک ده لیره سر و سه هزار و بیش از ده قلعه تاریخی که معروف ترین آن قلعه تنکا می باشد. البته این شهر که پر جمعیت ترین شهر غرب استان مازندران است مکان های دیدنی زیادی دارد که به آنها اشاره ای نشد.

رزرو اقامتگاه در تنکابن

اگر برنامه سفر به تنکابن یا همان شهسوار را دارید باید بدانید که انتخاب یک جای مطمئن چه از نظر بهداشتی و چه از نظر امنیتی که دارای مجوز های رسمی و قانونی باشد بسیار مهم است. گروه اقامت گاه های بومگردی جانا با در اختیار قرار دادن اقامتگاه های مورد نظر شما در سرتاسر شهرستان تنکابن، دو هزار و سه هزار سعی دارد تا دلنشین ترین و به یادماندنی ترین اقامت شما را در این شهرستان محسور کننده رقم بزند. اقامتگاه جانا کار خود را ابتدا با سوئیت سرخه و کلبه پرستو واقع در منطقه دوهزار آغار کرد و در طول زمان برای خدمات رسانی بهتر به شما مسافران محترم چندین اقامتگاه دیگر را نیز به مجموعه خود اضافه کرده است.

اهداف مجموعه بوم گردی جانا

هدف اقامتگاه های بوم گردی جانا در شهر تنکابن، ایجاد اکوتوریسم پایدار با حمایت از اهالی بومی در ارائه محصولات سنتی به مهمانان و مسافرین گرامی میباشد. این گروه تلاش دارد تا با رعایت پروتکل ها و استاندارد های بهداشتی اقامت بسیار دلچسبی را برای شما رقم بزند.

دوستان عزیز توجه داشته باشید با رزرو کردن اقامتگاه جانا، شما سهیم می‌شوید در حمایت از حیوانات و پاکسازی محیط زیست منطقه دوهزار

رزر و آنلاین